מידעון מס' 52 - אוגוסט 2015
מי אנחנו | ארכיון | התאחדות התעשיינים | אתר האיגוד | צור קשר | עורכת: דורית דנון-ברנט
 
סקירת מתכות
להכות בברזל כשהוא חם
חברים יקרים, בסקירה חודשית המורחבת, הוספנו לעיונכם נתונים על מחירי מתכות מבורסות נוספות, ומחירים מהשוק הפיזי (scrap steel, flat steel). היקף הנתונים וכמות המידע אדירים, לכן בחרנו להציג בסקירה זו מקבץ נתונים עיקריים.
הידיעה המלאה כאן
 
"הזדמנות אחרונה להציע מי יהיה חתן פרס התעשייה 2015 מענף המתכת"
התאחדות התעשיינים תעניק את פרס התעשייה 2015, בטקס חגיגי בנוכחות אישיות ממלכתית בכירה בתחילת שנת 2016. ההצעות חייבות להגיע:
א) לא יאוחר מיום ראשון 6.9.2015
ב) אל מנכ"ל ההתאחדות התעשיינים
לפרטים נוספים ולטופס הצגת המועמדות, לחץ כאן >>
 
חדשות אגף תעשייה קטנה ובינונית
 
הושקה קרן ההלוואות לטווח ארוך
קרן הלוואות לטווח ארוך (עד 12 שנים) למפעלי תעשייה קטנים ובינוניים, החברים בהתאחדות התעשיינים והקרן ההדדית, למטרות שדרוג טכנולוגי והשקעה מכונות וקווי ייצור.
הידיעה המלאה כאן
 
חדשנות בתעשייה המסורתית מעוניין לפתח מוצר חדש או לשפר מוצר קיים?
המדען הראשי מעמיד לרשותך כלים, תוכניות ומענקים אשר יסייעו לך במימוש המטרה ללא החזר תמלוגים ובמסלול מקוצר.
הידיעה המלאה כאן
 
 
 
קריסת חברות בניה כלכליות - גם לכם זה מפריע?
לאור המצב בענף, אנו בודקים את האפשרות ליזום הצעת חוק שתסדיר את הסוגיה, ובפרט תעגן את אחריות היזם כלפי ספקי המשנה. הנכם מוזמנים לישיבת פורום בנייה בהתאחדות התעשיינים בנושא
הידיעה המלאה כאן
 
 
 
שיתוף פעולה התאחדות התעשיינים ועמותת "עולים ביחד" לשילוב אקדמאים ממוצא אתיופי בתעשייה
התאחדות התעשיינים נרתמת לקדם ולבסס שינוי חברתי אשר יוביל להשתלבות הקהילה האתיופית בכל רבדי החיים בחברה הישראלית.
לפרטים לחץ כאן
 
חדשות אגף עבודה
 
הסכם לשינוי חוק שעות עבודה ומנוחה
אנו שמחים לבשר לכם, כי לאחרונה חתמו נשיאות הארגונים העסקיים וההסתדרות הכללית החדשה על הסכם לשינוי המצב החוקי הקבוע היום בחוק שעות עבודה ומנוחה.
לפרטים לחץ כאן
 
הכשרה וחינוך מקצועי
 
תוכנית ההסמכות הלאומית יוצאת לדרך!
התאחדות התעשיינים יחד עם משרד החינוך מובילה תוכנית לאומית של מערכת הסמכות חדשה במטרה להעניק תעודה והסמכה מקצועית בצד תעודת בגרות.
הידיעה המלאה כאן
 
חדשות המחלקה לכלכלת עסקים
 
מכרז לקבלת מענקים לקליטת עובדים נוספים בתעשייה (הוראת מנכ"ל 4.17)
מרכז ההשקעות במשרד הכלכלה יוצא בימים אלה במכרז למתן מענקים כספיים לעידוד קליטת עובדים חדשים בחברות מתחום התעשייה והשירותים, בארבעה מסלולים שונים.
לתנאי הסף ולפירוט נוסף :לחץ כאן
 
הארכת תוקף התקנות למתן הטבות במס לעובדים במשמרת שנייה ושלישית במפעלי התעשייה עד ליום 31.12.2016
לאור פנייתנו לשר האוצר, ח"כ משה כחלון, ביום 14 ליולי 2015, האריכה ועדת הכספים את תוקף התקנות למתן הטבות במס לעובדים במשמרת שנייה ושלישית במפעלי התעשייה, ביום 29 ליולי 2015 עד לתום שנת המס 2016, זאת לאחר חתימתו של שר האוצר על נוסח התקנות.
הידיעה המלאה כאן
 
חדשות איכות הסביבה
 
הצעת חוק רישוי סביבתי משולב – המשרד להגנת הסביבה פרסם טיוטת הצעה לסיווג עדכני של הפעילויות אותן מסדיר המשרד כחלק מהיערכותו לחוק רישוי סביבתי משולב.
לפרטים לחץ כאן
 
רשות המים מתכוונת לפרסם טיוטה מעודכנת של הכללים שעודכנו לאחרונה ביולי 2014.
למידע נוסף לחץ כאן
 
בתאריך ה- 2.9.15 בשעה 10:00 יתקיים מפגש בהתאחדות התעשיינים בנושא יישום חוק הפסולת האלקטרונית , בדגש על מפעלים המחזיקים ציוד אלקטרוני ומחיובים על-פי החוק בהתקשרות עם גוף מוכר.
למידע נוסף לחץ כאן
 
חדשות סחר חוץ
 
Save the date – 1.9.15.
מושל טנסי יבקר בארץ בראשות משלחת כלכלית ובה כ-40-50 נציגים, אשר תכלול שרים ממדינת טנסי, בכירים מחברות בתחומי הבט"מ, הבריאות ו-HEALTH IT השילוח (FEDEX) כמו גם אקדמאים מאוניברסיטאות ומכוני מחקר.
למידע נוסף לחץ כאן
 
משלחת ממשלתית מאזור Kaluga ברוסיה- אוקטובר 2015. המשלחת מעוניינת בשיתופי פעולה פוטנציאליים בתחומים הבאים:בניית חממות, בנית רפתות עזים, בניית מרכזים רפואיים ומפעלי ייצור תרופות או ציוד רפואי ואלקטרוניקה.
למידע נוסף לחץ כאן
 
משלחת מאזור Ryazan ברוסיה- אוקטובר-נובמבר 2015. המשלחת רוצה ללמוד מהניסיון והיכולות של חברות ישראליות בתחומים שונים, בהם: מחזור פסולת ביתית ותעשייתית, ייצור ביו-גז מפסולת אורגנית, ייצור דשנים והקמת מטעים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות.
למידע נוסף לחץ כאן
 
 
 
הזמנה להצטרף לפורום נשים בתעשייה
בימים אלה, התאחדות התעשיינים מקימה מחדש את פורום נשים בתעשייה, אשר יורכב מנשים המכהנות בתפקידים שונים, בכל הדרגים ובכל ענפי התעשייה.
למידע נוסף לחץ כאן
 
זמן להכשרה
 
הפינה להכשרות והשתלמויות מקצועיות לעובדי תעשיית המתכת
סמינר צבע וציפויים- מרצה: מהנדס משה גרף יערך ב-2/9/2015 וב-9/9/2015 במלון כפר המכביה
מטרה: הקניית ידע בבחירת מערכות צבע או ציפוי בשלבי התכנון והרכש והגדרתן, ידע בתכנון שלבי הייצור ובהגדרת דרישות אבטחת איכות בייצור אצל קבלני משנה.
מהרו להירשם!
למידע נוסף לחץ כאן
**מידע על הקורסים וההשתלמויות שמוצגות להלן נועדו להנגשת מידע בלבד עבור מפעלי התעשייה, התאחדות התעשיינים או מי מטעמה מסירה כל אחריות על טיב, תוכן של קורסים אלו והאחריות הבלעדית הינה על המזמין
 
מצטרפים חדשים לאיגוד המתכת
 

אלומקון סי.אל. בע"מ
רימון אנרגיה בע"מ
סנדר יציקות בע"מ
שמש אוטומציה בע"מ
אי.בי. (קוגנרציה) אנרגיה ישראל בע"מ
עין דור מערכות 2009 בע"מ
ג'י.פי. גלובל פאואר בע"מ
מדי תעש בע"מ
קידה שעירה בע"מ
מתכת השרון (1984) תעשיות מתכת בע"מ
מרסקו טכנולוגיות בע"מ
ניר מכניקה בע"מ
איטון תעשיות (ישראל) בע"מ
אחים זאיד תחזוקה מתכת וצנרת בע"מ
מטליין בע"מ
אימדקול בע"מ
אס קי הנדסה ופרויקטים בע"מ
תמיר תעשיות מתכת בע"מ

 
 
 
[First Name] שלום,

חברים יקרים,

יו"ר האיגוד, מר יריב ברוש והנהלת האיגוד שמו להם למטרה לשפר את שרותי האיגוד הניתנים לחברים הן ברמת המקרו והן ברמת השרותים הפרטניים .

לצורך כך, שכר האיגוד את שרותי  מכון המחקר "מדגם" בהובלת מר מנו גבע והגברת מינה צמח, שיערכו  סקר אינטרנטי מקצועי לקביעת מידת שביעות רצונכם, ושיתוף הפעולה שלכם חשוב ונדרש על מנת שבאמת נצליח.

בימים אלו נשלח אליכם הסקר באמצעות  נציגי חברת "מדגם" ומאוד חשובה לנו הענותכם.

אני מודה לכם מאוד על שיתוף הפעולה .

 שלכם,

יהודה הימן
סמנכ"ל התאחדות התעשיינים
ומנהל האיגוד

 
 
 
ועידת התעשייה ה- 3 יוצאת לדרך! הוועידה תתקיים השנה תחת הכותרת "העלאת הפריון בתעשייה" ותכלול תוכנית עשירה של תכנים מקצועיים, שולחנות עגולים בהשתתפות הנוכחים בוועידה וקובעי המדיניות, הרצאות של אנשי מפתח בממשל ובמשק וזמן איכות למפגשים אישיים ולקשרים עסקיים. לפרטים ולרישום לחץ כאן
 
 
 
פורום תעשיות בטחוניות
האם תקנות אפ"י (האגף לפיקוח על היצוא הביטחוני) מגבילות את היצוא שלך?
ראש אפ"י, אל"מ במיל. דובי לביא, זימן אליו ב- 22.7.2015, עשר תעשיות למפגש פורום יצואנים. בין התעשיות שנטלו חלק היו מנועי בית שמש, קונטרופ, חגור ועוד . במפגש הציגו דובי לביא ומנהליו את עיקרי היוזמה לעדכון תקנות אפ"י אשר הוא מוביל. דעתך חשובה לנו מאד.
הידיעה המלאה כאן
 
 
חברת MOOG האמריקאית מחפשת ספקים וקבלני משנה בישראל בעלי תקן תעופתי
התאחדות התעשיינים והרשפ"ת מזמינים אתכם להכנס לרשימת הספקים של חברת MOOG האמריקאית אשר הינה אחת מחברת הענק בתחום התעופה, ומחפשת יצרניות ישראליות בקבלנות משנה ומוצרים לתחום התעופה.
הידיעה המלאה כאן
 
 
פורום יצרני חשמל קטנים
לאחרונה הצטרפו להתאחדות התעשיינים, תחת מטריית איגוד תעשיות מתכת חשמל ותשתית חברות העוסקות בהקמת תחנות כוח קטנות לייצור אנרגיה. לצורך קידום המטרות שלהם הקמנו את "פורום יצרני חשמל קטנים".
 
הידיעה המלאה כאן
 
פורום דור ההמשך
קאמבק של פורום דור ההמשך לחיק האיגוד
בהובלת יו"ר האיגוד, יריב ברוש, ולאחר שנה וחצי, חזר הפורום לאחרונה הביתה.
הידיעה המלאה כאן

 
 
תקינה ומכון התקנים
אלי שטיין מונה למנכ"ל מכון התקנים הישראלי
שטיין שימש בתפקידו הקודם כמנהל כללי של חברת יהודה פלדות בע"מ. כמו כן כיהן בשנים האחרונות כנציג האיגוד בנשיאות התאחדות התעשיינים וכן כחבר פעיל בהנהלת האיגוד.
הידיעה המלאה כאן
 
פורום יצרני לוחות חשמל
גילוי וכיבוי אש בענף לוחות החשמל – לאן ?
פורום יצרני לוחות חשמל בהובלת יו"ר הפורום דני וייסמן ולצידו חבר הנהלת הפורום אביגדור חביב, פועלים בצורה אינטנסיבית מתחילת שנת 2015 בסוגיות הקשורות לגילוי וכיבוי אש בענף לוחות החשמל . מדובר על סדרת תקנים אשר עודכנו לאחרונה במכון התקנים ביוזמת כבאות אש והצלה.
הידיעה המלאה כאן
 
פורום דלתות
יצרני הדלתות שימו לב – נוהל 006 החדש
לאור נוהל 006 החדש שמפעיל מכון התקנים והנת"מים לתקן ת"י 23 שהתפרסמו בעקבותיו, כינסנו לישיבה את כל יצרני הדלתות בישראל, המאוגדים בהתאחדות התעשיינים ובארגוניים העסקיים האחרים, על מנת לקבל סקירה על הנוהל החדש שמנהיג המכון ולדון בהשלכותיו על ענף הדלתות.
הידיעה המלאה כאן

 
פורום יצרני הפלדה
שר הכלכלה, אריה מכלוף דרעי, החיל תקן ישראלי 4466 חלק 3 (500D)– פלדה לזיון בטון, מוטות מצולעים, מתאריך 6.7.2016
הידיעה המלאה כאן

 
 
פורום יצרני אוטובוסים
התאחדות התעשיינים פועלת לקדם מתן העדפת אוטובוסים המיוצרים בישראל במכרזים לקבלת רשיונות להפעלת קווי שירות בתחבורה הציבורית.
הידיעה המלאה כאן
 
פורום יצרני המרכבה והרק"מ
ראש הממשלה הנחה לאחרונה על הגדלת כמות הנמרים שיסופקו לצה"ל.
ראש הממשלה בראשות ועדת שרים אישר הצטיידות של נמרים נוספים עבור צה"ל מאת חברת GDLS האמריקאית על בסיס כספי מט"ח סיוע אמריקאי. ב- 6 ליולי נפגש יו"ר פורום יצרני המרכבה והרק"מ אברהם בר דוד עם יו"ר ועדת חוץ וביטחון ח"כ צחי הנגבי וביקש ימשיך לשמור ולהגן על ההחלטה של ראש הממשלה מאפריל האחרון להגדיל את התקציב השנתי של פרויקט תכנית טנק המרכבה על ידי הגדלת היקף ייצור ערכות נמר בשנה.
הידיעה המלאה כאן
 
פורום איסול – ארגון יצרני מערכות אנרגיה סולרית
לראשונה, תוכנית לימודים ממשלתית להתקנת מערכות סולאריות לחימום מים יוצאת לדרך.
התכנית תועבר במסגרת לימודי ערב ברשת מכללות עתיד ומיועדת בשלב ראשון למתקינים בעלי ניסיון בתחום. התכנית כוללת הסמכות אלה: חשמלאי שירות, עבודה בגובה, אינסטלציה וצנרת, עזרה ראשונה, איטום, עומסים והכרת התקן.
הידיעה המלאה כאן

 
 
פורום יצרני מצברים
איגוד המתכת פועל להמשך הפחתת ערכי העופרת במפעלי המצברים
הידיעה המלאה כאן

 
פורום גרורים ונגררים
ניתן לבצע רישום ראשוני במערכת הריכבית גם ליצרני הנגררים המקומים
בימים אלו, מאפשר משרד התחבורה לבצע רישום ראשוני גם ליצרני נגררים ישראלים מקומיים במערכת הריכבית, (מערכת שבעבר, ניתן היה להירשם בה רק ליבואני נגררים).
הידיעה המלאה כאן

 
העמותה להשתלמויות מקצועיות
1441 עובדים מענפי המתכת השונים וכ-120 מפעלים קיבלו סבסוד להכשרות/השתלמויות מתחומים שונים ומגוונים בשנת 2014 – ומה איתך?
הידיעה המלאה כאן

 
פורום המים
Watec Israel 2015 - התערוכה והכנס לטכנולוגיות מים, אנרגיה מתחדשת ואיכות סביבה. 13 – 15 באוקטובר 2015, מרכז הירידים, תל אביב. מהרו להרשם!
תעשיית המים נערכת לשבוע המים הישראלי אשר יתמקד בסוגיות של התפלת מים בתעשיות השונות. משלחות מחו"ל, חברות ענק ומשקיעים זרים, יגיעו לישראל לרגל התערוכה, על מנת למצוא ולגלות פתרונות חדשניים לאתגרי המים הקיימים בארצותיהם ומיטב חברות המים הישראליות יציגו את החידושים והפיתוחים האחרונים בתחום.
לידיעה המלאה ולהרשמה לחץ כאן
 

 
יו"ר האיגוד, מר יריב ברוש, ומנהל האיגוד, מר יהודה הימן, מרבים בסיורים במפעלי התעשייה. להן רשימה חלקית של המפעלים בהם בוצעו סיורים מתחילת השנה.
מגדלי קירור ירושלמי בע"מ
פח תעש אשקלון בע"מ
רב בריח (08) תעשיות בע"מ
שעשועים וספורט ד.ט. בע"מ
תרשיש מפעל כללי לציפוי מתכת (1985) בע"מ
יעיל נוע 1995 בע"מ אופק עיבוד שבבי בע"מ
מיגן בע"מ תעשיות לכיש בע"מ
מ. ברזילי עבודות מתכת בע"מ
קבוצת אלון בע"מ
עוזת 2000 (1999) בע"מ
סינרג'י כבלים בע"מ
אורנטפאוור בע"מ
יהודה פלדות בע"מ
יהודה ערגול פלדה דרום בע"מ
יהודה ערגול פלדה אשדוד בע"מ
יהודה היתוך פלדה בע"מ
יהודה גדרות בע"מ
אולשק ושות' מחזור בע"מ
עמיסל-עמית תעשיות בע"מ
הגבעה עבודות מתכת בע"מ
רודולף מאיר בע"מ
שלדות בע"מ
 

כל הזכויות שמורות להתאחדות התעשיינים בישראל, רח' המרד 29, ת"א, מיקוד 68125, ת"ד 50022, מיקוד 61500