מידעון מס' 48 - מרץ 2014
מי אנחנו | ארכיון | התאחדות התעשיינים | אתר האיגוד | צור קשר | עורכת: דורית דנון-ברנט
 
סקירת מתכות
להכות בברזל כשהוא חם
חברים יקרים,
בסקירה חודשית המורחבת, הוספנו לעיונכם נתונים על מחירי מתכות מבורסות נוספות, מחירים מהשוק הפיזי ותחזיות מחירים לרבעונים ולשנים הבאות – של בנקים וגופי מחקר מובילים (scrap steel, flat steel).
הידיעה המלאה כאן
 
מדורים
 
חדשות התעשייה
 
עם משכורות גבוהות ואיכות חיים טובה: המצטרפים החדשים לסטארט אפ ניישן
לצד תעשיית היי-טק משגשגת, שבה החדשנות היא ערך מוביל, פועלת בישראל תעשייה מסורתית שבה החדשנות נמוכה ופריון העובדים מפגר אחרי העולם. המפעלים של רב בריח באשקלון ושל תעשיות לכיש וסינרג'י בשדרות הם דוגמה כיצד חדשנות יכולה ליצור יתרון תחרותי גם בתעשייה המסורתית, ולספק מקומות עבודה יציבים.
ידיעה שהתפרסמה בדמרקר
 
עמיסל עמית בע"מ חוגגת 25 שנה
עמיסל - עמית תעשיות בע"מ, חברה מהמובילות בעולם, המתמחה בייצור מערכות אנרגיה, מצברים, מטענים ייעודיים וסוללות שונות מציינת 25 שנים לקיומה.
הידיעה המלאה כאן
 
חקיקה ורגולציה
 
דיון בוועדת הכלכלה – הצעת חוק הגנת הצרכן (שעות ביקור טכנאי) לפי ההצעה של ח"כ חיים כץ: שעות הביקור יורחבו עד 22:00 בימי חול ועד 13:00 בימי שישי וערבי חג
ההצעה נועדה להרחיב את שעות הביקור גם לערב, כדי לאפשר לצרכנים לא להפסיד ימי עבודה ולקבל שירות בשעות הערב.
הידיעה המלאה כאן
 
חדשות איכות הסביבה
 
חוק רישוי ירוק
בתאריך ה-30.1.14 נערך בהתאחדות התעשיינים מפגש בין נציגי התעשייה ונציגי המשרד להגנת הסביבה, בנושא הליך חקיקת חוק רישוי ירוק. במפגש הוצגה מדיניות המשרד בנושא רישוי עסקים, הבעיות העיקריות בהליך הרישוי כיום ומטרותיו העיקריות של חוק רישוי ירוק להקלת הבירוקרטיה ושיפור השירות לעסקים.
הידיעה המלאה כאן
 
חדשות אגף המחקר הכלכלי
 
סקר ציפיות בתעשייה לחודשים ינואר– מרץ 2014 - ענף המתכת והחשמל
הנסיגה המתונה בתפוקת הענף בסוף 2013 צפויה להימשך גם ברבע הראשון של 2014. הידיעה המלאה כאן
הידיעה המלאה כאן
 
חדשות אגף תעשייה קטנה ובינונית
 
מקורות מימון
האגף לתעשייה קטנה ובינונית בהתאחדות התעשיינים מעמיד לרשות המפעלים הקטנים והבינוניים את המידע המלא על מגוון מקורות מימון : קרנות מימון ייחודיות בתנאים מועדפים לחברי התאחדות וקרנות מימון בערבות מדינה או בערבות פרטית. בנוסף, מקיימת ההתאחדות שיתופי פעולה שונים לביצוע עסקאות מימון חוץ-בנקאי.
הידיעה המלאה כאן
 
חדשות סחר חוץ
 
ב-3 לאפריל יערך בהתאחדות סמינר שמטרתו לסייע ליצואנים וחברות חשופות לייבוא להתמודד עם סוגיות היצף. היצף (dumping) הינו מצב שבו מוצר נמכר במדינת יעד במחיר שוק נמוך מזה של מדינת המקור. חקירת היצף הינה כלי לגיטימי בהתמודדות עם תופעה זו, ובמקרה של חקירה כזאת כנגד חברה ישראלית מייצאת תגובה מהירה ונכונה הינה קריטית לתוצאות והשלכות התהליך. מנגד, חברה ישראלית אשר רואה את עצמה נפגעת מייבוא בהיצף לישראל יכולה לנקוט גם היא צעדים בנושא. הבנת הנושא ומשמעויות חקירת ההיצף הן מפתח לכל חברה מתקדמת בזירת הסחר הבינ"ל. הסמינר מיועד למנהלי ייבוא-ייצוא, אנשי לוגיסטיקה, יועצים משפטיים, מנהלי פיתוח עסקי וחברי דרג הניהול במפעלים וחברות.
לפרטים והרשמה
 
חדשות אגף עבודה
 
ביום 11.7.2013 נחתם הסכם קיבוצי כללי בין ארגון חברות הניקיון לבין הסתדרות העובדים הכללית החדשה (להלן: "ההסכם הקיבוצי"). הסכם זה הסדיר שיפור משמעותי בתנאי העסקתם של עובדי ניקיון עליהם חל ההסכם (הכוונה לעובדים המועסקים על ידי מעסיקים החברים בארגון חברות הניקיון בישראל). הוראותיו המרכזיות של הסכם זה לא נכנסו לתקפן במועד חתימת ההסכם והותנו במתן צו הרחבה על ידי שר הכלכלה.
הידיעה המלאה כאן
 
מצטרפים חדשים
לאיגוד המתכת
 

שטייניץ-לירד הנדסת תאורה בע"מ
מובחר יוסף שואף ובניו בע"מ
אחים רז י.א. בע"מ
לנדאו משקוף ודלת בע"מ
הנדסת מיתוג ובקרה בע"מ
ח.א.ג. אחזקות בע"מ
מתכת הצפון לנירוסטה ז.א. בע"מ
אסטרון עבודות הנדסיות בע"מ
פ.ב.מ חומרים מרוכבים בע"מ
אופל אריזות אלומיניום וניילון (2002) בע"מ
אמפא בע"מ
אמקור בע"מ
חשמל נצרת הנדסה בע"מ

[First Name] שלום,

חברים יקרים,

כחלק מהשיפור המתמיד בשירותים הניתנים על ידי האיגוד ובמטרה להגביר את שביעות הרצון שלכם מפעילות ההתאחדות בכלל, ומפעילות האיגוד בפרט, הוחלט בישיבת הנהלת האיגוד לצרף את כל חברי האיגוד כחברים מלאים במכון הייצוא.

לפרטים נוספים, אנא פנו למנהלים הישירים שלכם.

צוות האיגוד ואני עומדים לרשותכם ונסייע למנהל האישי כדי להוציא אל הפועל את הבקשות שלכם יחד עם אנשי המקצוע בהתאחדות התעשיינים.

שלכם,
יהודה הימן
סמנכ"ל התאחדות התעשיינים
ומנהל האיגוד

 
 
מאמר החודש
הצטרפות חברי איגוד תעשיות מתכת חשמל ותשתית למכון היצוא
בישיבת הנהלת האיגוד בראשות יו"ר האיגוד מר רן טוטנאור הוחלט לצרף את כל חברי האיגוד כחברים מלאים במכון הייצוא.
לידיעה המלאה
 
איגוד המתכת מצדיע לחברי האיגוד זוכי פרס התעשייה לשנת תשע"ד 2014
הנהלת איגוד המתכת מברכת את חברי האיגוד: שרגא ברוש  יו"ר קבוצת מפעלי י. ברוש בע"מ, ואת שמואל דונרשטיין מנכ"ל חברת רב בריח תעשיות בע"מ", על זכייתם בפרס התעשייה לשנת תשע"ד 2014.
כמו כן זכו בפרס מנכ"ל אלכם מדיקל בע"מ, אהוד רייביץ; יו"ר פלסאון בע"מ ומנכ"לית החברה בין השנים 2007-2012, טובה פוזנר חנקין  ויו"ר אליאנס חברה לצמיגים בע"מ, ישראל (איזיה) צ'צ'יק. הטקס התקיים במעמד שר האוצר, יאיר לפיד ושר הכלכלה, נפתלי בנט.
 
שרגא ברוש - יו"ר קבוצת מפעלי י. ברוש בע"מ
בין נימוקי השופטים להענקת הפרס: "בנוסף להיותו תעשיין פורה ומצליח, שרגא תרם במשך עשרות שנים לחיזוק מעמדם של התעשיינים בארץ ולקידום הייצוא הישראלי. הוא כיהן בשורה של תפקידים ציבוריים בהתאחדות ובראשם תפקידו כנשיא התאחדות התעשיינים, בין השנים 2005-2012. כאיש תעשייה בכל רמ"ח אבריו, דמותו מהווה השראה ומודל לחיקוי".
לסרטון על מפעלי י. ברוש בע"מ
לפרס
 
שמואל דונרשטיין - מנכ"ל חברת רב בריח תעשיות בע"מ
בין נימוקי השופטים להענקת הפרס: "בניהול תעשייתי מרשים ומעורר השראה, שמואל הציל את החברה מפשיטת רגל והעלה אותה על מסלול של התייעלות והתרחבות. בהישגיו המרשימים, הוא מהווה מודל לחיקוי בכל הנוגע לניהול תעשייתי חכם, יעיל ומתקדם".
לסרטון על רב בריח תעשיות בע"מ
לפרס
תעשייני המתכת נפגשו עם יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ אבישי ברוורמן
מטרת המפגש שנערך ב-2/2/14, בהשתתפות נשיא ומנכ"ל ההתאחדות, היתה להעביר בצורה בלתי אמצעית את האתגרים העומדים בפני התעשייה אותה אנו מייצגים למקבלי ההחלטות כדי לקבל רוח גבית אוהדת למגזר אותו אנו מייצגים.
הידיעה המלאה כאן
פורום תעשיות ביטחוניות
המאבקים הבלתי פוסקים על התקציב בין משרדי האוצר לביטחון נמאסו על ראש הממשלה. בשל כך הוא בחר באלוף (מיל') יוחנן לוקר שיעמוד בראש "ועדת ברודט השנייה", שתקבע תקציב רב־שנתי למערכת הביטחון. האם המינוי החדש יצליח להשקיט את הרוחות בין המשרדים?
הידיעה המלאה כאן
דובי לביא החליף את מאיר שליט כראש אגף הפיקוח על היצוא הבטחוני. שליט פרש מתפקידו לאחר שהתברר לאמריקאים, כי מוצר ישראלי רגיש שקיבל אישור יצוא הגיע לסין, בניגוד להבנות בין ארה"ב לישראל
הידיעה המלאה כאן
פורום יצרני הרק"מ
תת אלוף ברוך מצליח, ראש מינהלת טנק המרכבה במשרד הביטחון: "גם בשנים הקרובות צה"ל יצטרך טנקים"."בחלק מצבאות העולם יש מגמה של צמצום בכמות הטנקים - בעיקר באירופה."
הידיעה המלאה כאן
פורום מעליות
לאור האתגרים הגדולים העומדים בפני הענף, הוחלט לכנס את פורום יצרני המעליות בישראל. הפורום התכנס ביום ג', ה- 4/3/14 בהתאחדות התעשיינים.
הידיעה המלאה כאן
פורום איסול – ארגון יצרני מערכות אנרגיה סולרית
עבודה משותפת של תעשייני הפורום עם מכון התקנים לשיפור דודי השמש ולקידום המודעות בציבור לחברות הנמצאות בפיקוח מכון התקנים.
הידיעה המלאה כאן
פורום מפוחי עשן
התאחדות התעשיינים במשותף עם יצרני מפוחים לפינוי עשן, הצליחה לדחות את יישום ההחלטה של נציבות כבאות האש לאמץ תקן בינלאומי לבדיקת מפוחי עשן.
הידיעה המלאה כאן
פורום יצרנים לתעשיית הרכב ענף המצברים
מפעלי המצברים בארץ דואגים לבריאות העובדים יותר מאשר באירופה: רמת הערכים לעופרת בדם הנדרשת בתקנות החדשות מחמירות ביותר לעומת הדרישה באירופה.
הידיעה המלאה כאן
פורום אלומיניום
מכס נהר הירדן הוא המוביל בארץ במספר התפיסות הלא חוקיות של פרופילי אלומיניום ואנשיו עומדים על המשמר למניעת כניסת סחורה המפרה את חוקי קניין רוחני. חברי הפורום ביקרו במכס במסגרת שת"פ שמטרתו התמודדות עם סחר לא הוגן.
הידיעה המלאה כאן
פורום לוחות חשמל
בחודשיים האחרונים עובד צוות עבודה של הפורום על עדכון טיוטאת מפרט 08 ומגיש את הערותיו והארותיו בפני הועדה בינמשרדית במשרד הביטחון אשר הוקמה לטיפול בנושא
הידיעה המלאה כאן
נציגי הנהלת פורום יצרני לוחות חשמל נפגשו ב- 16/1/2014 עם מנכ"ל מכון התקנים וקראו לו לפעול להעלאת הערך השיווקי של תו התקן בענף
הידיעה המלאה כאן
פורום דור ההמשך
אסיפה כללית של הפורום התקיימה ב-19/1/14 ובה נבחרו יו"ר חדש והנהלה חדשה לפורום.
הידיעה המלאה כאן
 
 

כל הזכויות שמורות להתאחדות התעשיינים בישראל, רח' המרד 29, ת"א, מיקוד 68125, ת"ד 50022, מיקוד 61500