מידעון מס' 47 - יולי 2013
גליון זה מוקדש לפעילות העניפה שנערכה בחודשים האחרונים סביב פרוייקט המרכבה.
מי אנחנו | ארכיון | התאחדות התעשיינים | אתר האיגוד | צור קשר | עורכת: דורית דנון-ברנט
 
סקירת מתכות
להכות בברזל כשהוא חם
חברים יקרים,
מצורפת עבורכם סקירת המתכות השבועית, ובה מוצגות המתכות השכיחות בענף והשינוי במחיריהן.
הידיעה המלאה כאן
 
מדורים
 
חדשות התעשייה
 
לרגל העברת קווי הייצור, זרועות ברקן מציעה להשכרה/ למכירה את המבנה והציוד של המפעל
המפעל ממוקם באזור תעשייה אריאל מערב, על האוטוסטראדה לאריאל (כביש 5). המפעל פועל באתר מאז שנת 2000 ומצויד בכל המערכות הנדרשות לפעילות תעשייתית מלאה.
לפרטים לחץ כאן
 
חדשות סחר חוץ
 
התאחדות התעשיינים, מכון הייצוא וחברת eBay משיקים פיילוט משותף לפתיחת ערוץ שיווק אינטרנטי לייצוא לחו"ל
בפיילוט יבחרו 10 מפעלים החברים בהתאחדות ובמכון הייצוא, באישורה של eBay ישראל, אשר תעניק למשתתפי הפיילוט ליווי והטבות בתהליך השיווק דרכה.
הידיעה המלאה כאן
 
חדשות אגף כלכלה
 
בנק מידע לפתרונות מימון
האגף לתעשייה קטנה ובינונית בהתאחדות התעשיינים מעמיד לרשות המפעלים הקטנים והבינוניים בנק מידע לפתרונות מימון: קרנות מימון ייחודיות בתנאים מועדפים לחברי התאחדות וקרנות מימון בערבות מדינה או בערבות פרטית. בנוסף, בנק המידע כולל מאגר משקיעים (Private Equity), מימון חוץ-בנקאי, מימון ציוד וחומרי גלם ומימון ייבוא מכונות מכל העולם בתנאים נוחים (Credit Buyer).
הידיעה המלאה כאן
 
שריינו את התאריך!
הוועידה המרכזית הראשונה לתעשייה הקטנה והבינונית התאחדות התעשיינים מזמינה בעלים וחברי הנהלה במפעלים קטנים ובינוניים אל הוועידה המרכזית הראשונה לתעשייה הקטנה והבינונית. בוועידה יהיו מושבים מקצועיים בנושאי מימון, חדשנות, יצוא, קבלנות משנה, רכש ומכרזים ועוד, בהם ישתתפו בכירי התעשייה והממשל שיעניקו לקהל כלים מעשיים לצמיחה, פיתוח עסקי והגדלת מכירות. מועד: 23.10.2013
הידיעה המלאה כאן
 
חדשות אגף עבודה
 
שירות חדש לחברים: פרויקט בדיקת חשיפה פלילית בדיני עבודה
בימים אלה, משרד הכלכלה אוכף את חוקי העבודה באופן מוגבר. במקרה שנמצאה אצל מעסיק הפרה של חוקי העבודה, משרד הכלכלה מטיל התראות, קנסות משמעותיים (אשר עשויים להגיע למאות אלפי ₪) ואף כתבי אישום (לפי המקרה) – וזאת הן על החברה המעסיקה והן על המנהלים ועל בעלי השליטה, באופן אישי.
הידיעה המלאה כאן
 
מצטרפים חדשים
לאיגוד המתכת
 

ורד ארוזיה (2002) בע"מ

מפל אנרגיה ירוקה בע"מ 

התרמוסטט לישראל בע"מ

 
הזדמנות עסקית
 
מכרז הקמת קריית התקשוב
לפרטים נוספים
 
 
 
שריינו את התאריך! מפגש להסרת חסמים בין התעשיינים ובין חברת החשמל 2/9/2013
חברת החשמל בישראל בשיתוף איגוד תעשיות מתכת חשמל ותשתית ומרכז הזדמנויות עסקיות מבצעים מספר מפגשים עסקים בנושא הידוק הקשר בין חברי ההתאחדות לחח"י.
לפרטים נוספים
 
 
 
קידום שיווק חו"ל לתערוכת WATEC

תערוכת WATEC 2013 תתקיים ב-22-24 לאוקטובר. מהרו להרשם!

הידיעה המלאה כאן
 
 
 
[First Name] שלום,

איגוד תעשיות המתכת התשתית והחשמל החל בתחילת מאי האחרון בקמפיין אינטנסיבי נוסף למען עתיד פרויקט טנק המרכבה.

אברהם בר דוד, יו"ר פורום יצרני המרכבה והרק"מ והנהלתו מובילים מאבק לשמירה על הפרויקט המספק עבודה רבה לכ-200 תעשיות שונות בארץ.
מאבק זה הינו כתוצאה מהחשש של התעשיות לפגיעה משמעותית בפרויקט בצל הקיצוץ הצפוי בתקציב משרד הביטחון.

נשיא התאחדות התעשיינים - מר צביקה אורן, יו"ר איגוד המתכת - מר רן טוטנאור ומנכ"ל התאחדות התעשיינים – מר אמיר חייק, בשיתוף עם הנהלת הפורום, קיימו בשלושת החודשים האחרונים עשרות פגישות עם מקבלי ההחלטות בכנסת ובמערכת הביטחון, דיונים בוועדות חוץ וביטחון והעבודה בכנסת ועוד.

הפרויקט נוגע כמעט בכל ענף מסך הענפים תחת איגוד המתכת החל מעיבוד שבבי, הרכבות, מיגונים, חשמל ועבודות מתכת והוא מפוזר בכל הארץ כאשר 40% מהמפעלים ממוקמים בפריפריה ומוגדרים כמפעלי עוגן. בכך הוא מהווה "קטר טכנולוגי" לאותם מפעלים לפתח טכנולוגיות חדשות, מהווה חממה להכשרה עובדים מקצועיים נוספים,  ומחזק את היציבות הפיננסית של מפעלים שנשענים על הזמנות הפרויקט.

אני גאה להיות חלק במאבק לשמירה על פרויקט "כחול לבן" שהינו בעל ערך מוסף מקומי של 70% לתעשייה המקומית.

שלכם,

יהודה הימן
סמנכ"ל התאחדות התעשיינים
ומנהל האיגוד

 
 
 
 
פורום יצרני הרק"מ
דיון בועדת העבודה והרווחה בכנסת 24/6/2013 בעקבות הקיצוץ בתקציב הביטחון
מנכ״ל משרד הביטחון, אודי שני, אמר כי התקציב שנדרש על מנת להציל את המפעלים הקטנים והבינוניים בפריפריה, שנמצאים בסכנת סגירה, עומד על 700 מיליון שקלים.
הידיעה המלאה כאן
סיור מנכ"ל משרד הביטחון בקרית שמונה 26/6/2013
בדיון שנערך בלשכת ראש עיריית קריית שמונה, ניסים מלכה, אמר שני כי "יש לתמוך במפעלים בפריפריה. נלחמתי על דעתי גם מול מקבלי ההחלטות. ביטחון לאומי זה לא רק צבא חזק אלא גם משק חזק. אולי יהיו פיטורים, אך אדאג לכך שאף מפעל לא ייסגר".
הידיעה המלאה כאן
ב-3/7/13 נערכה הפגנה סוערת של עובדי המפעלים הביטחוניים בקריית שמונה, בעקבות הכוונה לפטר כ- 150 מחבריהם לעבודה.
העובדים המפגינים הגיעו מכל ששת המפעלים הביטחוניים בקריית שמונה: 'סימת', 'אחים סאינה', בלובשטיין תעשיות', 'קשת', 'אבימור' ו- 'אלקטו-גליל', אשר בהם צפויה ההנהלה בלית ברירה, לערוך סבבי פיטורים בחודשים הקרובים. הפיטורים מתרחשים בעקבות הקיצוצים בתקציב פרויקט המרכבה, שהובילו להקפאה של ההזמנות של משרד הביטחון ממפעלים וסגירת קווי ייצור.
הידיעה המלאה כאן

בתאריך 10/7/13 נערך דיון בוועדת חוץ וביטחון, בעקבות הפגנת עשרות עובדי מפעלים ביטחוניים של פרויקט המרכבה בקריית שמונה נגד הכוונה לפטר את חבריהם לעבודה
בדיון קבעו חברי הועדה כי על משרד הביטחון להציג בפניהם תוכנית מסודרת לשימור פרויקט המרכבה, בהתאם לתקציב המינימלי של 750 מיליון שקלים שהוצג על ידי ראש הפרויקט, תת אלוף ברוך מצליח.
הידיעה המלאה כאן

 
פורום תעשיות ביטחוניות
כנס ההדרכה השנתי המשותף להתאחדות התעשיינים ומשרד הביטחון
ביום שני ה- 15/7/2013 במלון דן פנורמה בתל אביב קיימה התאחדות התעשיינים יחד עם גורמי הרכש במשרד הביטחון את כנס ההדרכה הראשון תחת הכותרת -מחזקים את שיתוף הפעולה בין התעשייה הישראלית לבין גורמי הרכש במשרד הביטחון.
הידיעה המלאה כאן
 
מרכז הזדמנויות עסקיות
התעשייה הישראלית תשתתף בהקמת תחנת הכוח התרמו סולארית הראשונה בישראל
ב 19 ליוני 2013 נערך במרכז הירידים בגני התערוכה, מפגש עסקי בהשתתפות הנהלת הרכש של החברות אלסטום וברייטסורס אשר זכו במכרז להקמה ותפעול של תחנת כוח תרמו סולארית בנגב. במפגש השתתפו נציגים של מאות מפעלים ישראליים המהווים פוטנציאל להשתלב כספקים בהקמת תחנת הכוח התרמו-סולארית הראשונה בישראל.
הידיעה המלאה כאן
 
העמותה להשתלמויות מקצועיות והכשרות לעובדי תעשיית המתכת והחשמל
כ-200 תעשיינים השתתפו ביום עיון טיפולי שטח למתכות וחומרים פלסטיים שנערך ב - 19/6/13
יום העיון - טיפולי שטח למתכות וחומרים פלסטיים בניהול מקצועי והנחייה של מהנדס משה גרף התקיים ב-19 ליוני 2013 בגני התערוכה במסגרת תערוכת טכנולוגיה 2013 בהשתתפות של כ-200 נציגים מהתעשייה. איגוד תעשיות מתכת חשמל והתשתית, סבסד את הכנס במלואו ואפשר למשתתפים רבים ליהנות מהרצאות מקצועיות, ללא עלות.
הידיעה המלאה כאן
 
פורום עיבוד שבבי
יצרני העיבוד השבבי ביקרו במרכז ההכשרה מלט"ב חולון
בתאריך 24/6/13, סיירו יצרני העיבוד השבבי במרכז ההכשרה מלט"ב בחולון.שם קיבלו התעשיינים סקירה על המרכז ע"י הגב' לידיה נבון מנהלת ביה"ס וכן ביקרו בסדנת הלימוד המעשית ונחשפו לסביבת הלימוד המעשי, רמת המכונות והציוד במקום.
הידיעה המלאה כאן
ביקור בוגרי הכשרת עיבוד שבבי - מרכז ההכשרה מלט"ב חולון במפעל אופק עיבוד שבבי
בתאריך 27.06.13 ביקרו בוגרי הכשרת העיבוד השבבי במרכז ההכשרה מלט"ב חולון במפעל אופק עיבוד שבבי.
הידיעה המלאה כאן
פורום דור ההמשך
פורום דור ההמשך סייר במחלבת טרה פארק נ.ע.מ
25 מחברי הפורום סיירו במחלבת טרה פארק נ.ע.מ החדשה. במהלך הסיור שמעו המשתתפים סקירה על המפעל בה הוצג המעבר של המחלבה מאזור יגאל אלון בת"א אל אזור התעשייה סמוך לנתיבות על כל המשמעויות של קליטת כ"א חדש למפעל, הכשרתו המקצועית ועוד.
הידיעה המלאה כאן
פגישה עם יו"ר ועדת כלכלה - ח"כ אבישי ברוורמן
יו"רית פורום דור ההמשך בהתאחדות, מירית כהן זמיר ו-3 חברי הנהלת הפורום חנן גרבלסקי (שיש ירושלים), יובל אריכא (שחם אריכא) ואמיר נקש (ביוואק), נפגשו ב-10/7/13 בצהריים עם יו"ר ועדת הכלכלה בכנסת, פרופסור אבישי ברוורמן.
הידיעה המלאה כאן
 
פורום המים
פאביליון ישראל בתערוכת המים הבינלאומית בתאילנד
Thai water 2013
בחודש יוני האחרון התקיימה תערוכת מים בינלאומית בתאילנד. כ-12 חברות ישראליות הציגו בביתן הישראלי ביניהן: ברמד, אקוייז,IDE , גאון אגרו, א.ר.י כפר חרוב, הכוכב, מוטק, נטפים, אטלנטיום, HOP, ועוד.
הידיעה המלאה כאן
 
 
   

כל הזכויות שמורות להתאחדות התעשיינים בישראל, רח' המרד 29, ת"א, מיקוד 68125, ת"ד 50022, מיקוד 61500