מידעון מס' 44 - יוני 2012
מי אנחנו | ארכיון | התאחדות התעשיינים | אתר האיגוד | צור קשר | עורכת: דורית דנון-ברנט, עריכת לשון וקופירייטינג: נוגה פנאי
 
חדשות התעשייה
 
סקירת מתכות
להכות בברזל כשהוא חם
חברים יקרים, בסקירה החודשית המורחבת, הוספנו לעיונכם נתונים על מחירי מתכות מבורסות נוספות, מחירים מהשוק הפיזי ותחזיות מחירים לרבעונים ולשנים הבאות של בנקים וגופי מחקר מובילים. (scrap steel, flat steel)
הידיעה המלאה כאן
 
מדליית זהב לתעשיות לכיש
החברה זכתה בפרס אגריטך הנחשק בזכות תרומתה לפיתוח טכנולוגיות מתקדמות ולקידום החקלאות בישראל. שאפו.
הידיעה המלאה כאן
 
פח תעש גולשת לעשור החמישי
מזל טוב, המפעל המשפחתי, המתמחה בייצור טכנולוגיות אוויר תעשייתיות, חגג יומולדת 50. באו לחגוג שר התמ"ת, נשיא ההתאחדות, יו"ר איגוד המתכת ויו"ר סניף דרום. בואו לקבל השראה.
הידיעה המלאה כאן
 
יומולדת 20 ל-I.T.S
אל חגיגות העשרים של I.T.S הגיעו העובדים, משפחותיהם ואורחים נוספים. לא הצלחתם להגיע? קראו מה פספסתם.
הידיעה המלאה כאן
 
מדורים
 
חדשות סחר חוץ
 
העולם ממשיך בנקיטת צעדים פרוטקציוניסטים
מדינות רבות מגבילות יבוא ומעודדות ייצור מקומי במטרה לחזק את התעשייה המקומית כדי לצאת מהמשבר הכלכלי. אחת הדרכים היא השתת היטלי סחר. ועל החקירות כבר שמעתם?
הידיעה המלאה כאן
 
חדשות אגף כלכלה
 
הזמנה למפגש חרום: היערכות התעשייה למחסור בחשמל
התאחדות התעשיינים מקיימת מפגש חירום בנושא "היערכות התעשייה למחסור בחשמל" בהשתתפות ד"ר עוזי לנדאו, שר האנרגיה והמים. המפגש יתקיים ביום ראשון, 8 ביולי 2012, בין השעות 15:00-19:00 בהתאחדות התעשיינים
לפרטים מלאים לחץ כאן
 
המפעל שלך לא מייצא? אולי מגיע לך מענק!
בעקבות מאמצי ההתאחדות הושק מסלול חדש במסגרת הרפורמה בחוק עידוד השקעות הון: מפעלים בעלי שיעור יצוא הנמוך מ-25% זכאים למענק מיוחד. לפרטים נוספים וטופס הגשת בקשה, הקליקו כאן ובהצלחה!
הידיעה המלאה כאן
 
הפינה המשפטית
 
האם חוקי להתארגן מאחורי גב המעסיק?
מעסיקים רבים חשים שמדובר בקרב על הבית כאשר הם מגלים כי מאחורי גבם מתנהלת התארגנות עובדים. מה מותר ומה אסור בדרך אל הארגון, ומתי ההתארגנות עלולה לעלות בפיטורין? כל מה שחשוב לדעת, לעובדים ולמעסיק.
הידיעה המלאה כאן
 
חדשות איכות הסביבה
 
המפעל שלך פולט מזהמים לאוויר או למקור מים, לים או לקרקע?
זה הזמן להיערך בהתאם
בהתאם לחוק הגנת הסביבה – דיווח על העברות ופליטה לסביבה, שאושר בכנסת לפני שלושה חודשים, כבר משנה הבאה תחול חובת דיווח על כ-500 מפעלים האחראים על פליטות והעברות פסולות לסביבה. התאחדות התעשיינים מסייעת לך לעמוד בדרישות החל מהיום הראשון.
הידיעה המלאה כאן
 
הזמנה למפגש בנושא חוק אויר
נקי 2013
למפעלים הנדרשים להיתר פליטה לפי סעיף 6.3 בתוספת השלישית לחוק אויר נקי - טיפול שטח של חומרים בממיסים אורגנים, הדפסה, צביעה, ציפוי, שימון, ניקוי, אימפרגנציה וכו' בצריכה העולה על 150 ק"ג בשעה או 200 טון בשנה.
לפרטים
 
הכשרות מסובסדות
קורסים מבית עלמה ייעוץ והדרכה מנוהלת בע"מ
 

קורס ניהול למנהלי עבודה בתעשייה

קורס אנגלית ייחודי לעובדים בתעשייה תוכנית מ.ב.ת


קורס הידראוליקה ופניאומטיקה פנים ארגוני

קורס קריאת שרטוט

 
הזדמנויות עסקיות
 

הזדמנות עסקית מס 24160

הזדמנות עסקית מס 24021


הזדמנות עסקית מס 24159

 
מצטרפים חדשים
לאיגוד המתכת
 

קלרום רכב וציוד הנדסי בע"מ

שביט ובניו תעשיות מתכת בע"מ

בל קומפוזיט אינדסטריז בע"מ

כפיר נילסן ישראל בע"מ

דבר מנהל האיגוד
[First Name] [Last Name] שלום,

לאחרונה צפה בתקשורת מחלוקת קשה בין שר התמ"ת לשר האוצר. מחד, שר התמ"ת שלום שמחון מנסה לשמור על האפקטיביות של היטלי סחר כדי למנוע תחרות לא הוגנת של יבוא עם הייצור המקומי, ומאידך, האוצר הוביל מהלך לביטול מכסים גורף על כל מוצרי התעשייה המקומית ומבקש גם לעקר מתוכן את מעט ההגנה על התעשייה המקומית שמעניק החוק להיטלי הסחר.

ל"קרב" הזה בין המשרדים חשיבות רבה מעבר לחוק היטלי הסחר, ולתוצאותיו השפעה עתידית על מידת חוזקה וחוסנה של התעשייה המסורתית בישראל. אנו נעשה הכול כדי שהקרב יוכרע לטובתנו.

שלכם,
יהודה הימן
סמנכ"ל התאחדות התעשיינים
ומנהל האיגוד


 
מאמר החודש
ההתפתחויות הכלכליות במשק ובתעשייה ברבעון החולף
לעיונכם ולשימושכם מצורפת סקירת ההתפתחויות הכלכליות במשק ובתעשייה ברבעון החולף, אשר הוכנה ע"י צוות מחלקת המחקר הכלכלי בהתאחדות התעשיינים.  מהסקירה עולה כי ברבע הראשון של 2012 הואט קצב צמיחת המשק הישראלי, וכי באופן כללי מסתמנת חולשה בפעילות הכלכלית בחודשים הראשונים של השנה.  עוד בלטה בתעשייה נסיגה של ממש בתחילת השנה, הן בתפוקה והן ביצוא, אולם לקראת הרבע השני של השנה צופים התעשיינים גידול מחודש בפעילותם.
הידיעה המלאה כאן
 
המלחמה על היטלי הסחר
סוגיית היטלי ההגנה - האם יבוטלו היטלי הסחר?
בואו להתעדכן בתחום הלוהט, הנוגע לכל אחד מעובדי התעשייה!
הידיעה המלאה כאן
מי יגן על קטר המשק?
התעלמות מהיטלי סחר, הפחתת מכסים כוללת, ואף מילה על היטלי הגנה. האם אנו עדים לניסיון חיסול ההגנה על הייצור המקומי בישראל?
הידיעה המלאה כאן
ומנגד, ראו כיצד האיחוד האירופי מגן על תעשיית הפלדה ומבקש היטל על יצוא גרוטאות.
הידיעה המלאה כאן
פורום הפלדה
תופעות הלוואי של יצוא הגרוטאות - "אוצרות" במצולות הים
פסולת וגרוטאות ברזל רבות נופלות תוך כדי העמסה ליצוא בנמל אשדוד, יוצרות זיהום ומאיימות על כניסת אוניות עם גחון עמוק. כתב האישום נגד הנמל ובכירים בו כבר יצא לדרך.
הידיעה המלאה כאן
פורום יצרני הרק"מ
טנק המרכבה: ממשיכים להילחם למען תקצוב
על אף השגת 70% מתקציב פרוייקט ה"מרכבה" ל- 2012 , ממשיך הפורום להיאבק למען השגת יתרת התקציב זהה לתקציב שניתן ב-2011, יתרת התקציב מיועדת בעיקר להזמנות חדשות מהתעשייה
הידיעה המלאה כאן
צבע וציפויים
תובנות מקצועיות מכנס חומרים ותהליכים, מאי 2012
בכנס, שהתקיים בכפר המכבייה זו השנה החמישית, התקיימו לראשונה במקביל חמישה ימי עיון, השתתפו בו 150 מחברות האיגוד ונהנו ממנו 520 נציגי התעשייה הישראלית בתחומים השונים. בואו להתעדכן.
הידיעה המלאה כאן
חלל ותעופה
לענקי התעופה בעולם דרושים שותפים ישראלים לפרויקטים בינלאומיים
איגוד המתכת בשיתוף עם חברת ברייט סטאר והתמ"ת מארחים: קניינים בכירים מחו"ל מחפשים ספקים ושיתופי פעולה מקומיים בתחום התעופה והחלל. לראשונה בארץ במסגרת Aerosupply 2012: השתתפו 30 חברות וארגונים בינלאומיים, התקיימו 260 פגישות עם חברות ישראליות. מי יהיו השותפים החדשים לפרויקטים בתחום התעופה והחלל?
הידיעה המלאה כאן
חדשות ממרחב התקינה
שינוי קבוצות יבוא
בעקבות החלטת משרד התמ"ת להקל על משטר הפיקוח ביבוא של כ-120 תקנים רשמיים (החלים על מוצרים רבים), פעלה התאחדות התעשיינים למזעור הכוונה מתוך מטרה ליצור תחרות הוגנת של התעשייה המקומית מול היבוא, ובעיקר כדי להגן על בטיחותו ובריאותו של הציבור.
הידיעה המלאה כאן
פורום דור ההמשך
עסקים משפחתיים: איך עושים את זה נכון?
עסק משפחתי טומן בחובו יתרונות רבים שבצדם אתגרים לא מעטים. מה מאפיין עסק משפחתי, ואיך אפשר לנהל אותו בהצלחה, ואפילו ליהנות מזה. להלן סיכום יום העיון של הפורום בנושא, היכנסו ולִמדו.
הידיעה המלאה כאן
מחפשים קשרים עסקיים חדשים? הירשמו עכשיו לקבוצת פורום דור ההמשך ברשת העולמית Linkedin
באמצעות הקבוצה החדשה יוכלו חברי הפורום לטפח קשרים עסקיים, להרחיב את מעגל הלקוחות ולשכלל את קבלת ההחלטות. קליק אחד ואתם בפנים!
הידיעה המלאה כאן
מרכז הזדמנויות עסקיות
יצרן ישראלי – מחפשים אותך ב-Hitco!
נציגי החברה האמריקאית הגיעו לארץ בחודש אפריל, במסגרת פעילות של מרכז הזדמנויות עסקיות באיגוד המתכת, במטרה לאתר ספקים בינלאומיים חדשים בתחומי התעופה והחלל, לרבות כלי עבודה,עיבוד מתכת, עיבוד שבבי ועוד. אתם עוד כאן?
הידיעה המלאה כאן
פורום המים
סמינר חדש בנושא אתגרי המים בתעשייה
פורום תעשיות המים בהתאחדות, בשיתוף עם מכון היצוא, עם NewTech Israel ועם מוסד נאמן, מזמין אתכם ללמוד על פתרונות חדשניים בתחום המים ולזהות הזדמנויות עסקיות.
הידיעה המלאה כאן

כל הזכויות שמורות להתאחדות התעשיינים בישראל, רח' המרד 29, ת"א, מיקוד 68125, ת"ד 50022, מיקוד 61500